Bracia Hubert i Kamil proszą o pomoc

Bracia Hubert i Kamil proszą o pomoc

  • Moje imię to Hubert i Kamil
  • Mam 10 lat
  • Choruję na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe - Hubert, Kamil - Zespół Aspergera
  • Zbieram na kosztowne leki, pieluchy i witaminy, specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne w ośrodku w Złotowie, terapia logopedyczna Omnibus w Kowalkach, Terapia SI oraz TUS w DIADA.

Zbiórka zakończona. Zachęcamy do pomocy innym naszym podopiecznym.

Otrzymaliśmy dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Radość z Uśmiechu.

101%

Zebraliśmy: 38653 PLN

Cel: 38288 PLN

Bracia Hubert i Kamil proszą o pomoc

Moi synowie Kamil i Hubert są bliźniakami. Przyszli na świat w 31 tygodniu ciąży, więc są wcześniakami. Już od początku swojego życia byli objęci stałą opieką szpitalną, hospicyjną – byli tlenozależni. Obecnie chłopcy mają po 10 lat.

Hubert choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięcespastyczne czterokończynowe. Przeszedł już bardzo wiele pomimo młodego wieku. Miał operację wszczepienia zastawki serduszka, jest po operacji podcięcia przywodzicieli, jest po zabiegu wszczepienia Pega (jest to przyrząd wprowadzany do żołądka w celu podawania bezpośredniego pokarmu), po operacji tracheostomii – syn ma otwór w tchawicy powstały wskutek zabiegu. Przez tracheostomię wprowadza się do tchawicy rurkę trachoestomijną, która zapewnia swobodniejsze oddychanie z pominięciem górnych dróg oddechowych. 

 Ze względu na silną spastykę, czyli zaburzenie pracy mięśni jest ostrzykiwany botoksem. To zaburzenie powoduje u synka ogromny ból, ogranicza ruchowość i całkowicie przekreśla normalne, codzienne funkcjonowanie. Jakby było mało wszystkich chorób, synek ma pogłębiającą się skoliozę i zwichnięte prawe bioderko. 

Syn wymaga całodobowej opieki i systematycznej kosztownej, długotrwałej rehabilitacji oraz udziału w turnusach rehabilitacyjnych. Brak rehabilitacji i leczenia oznacza znaczne pogorszenie się stanu synka… dlaczego on musi tak mocno cierpieć? Nie mogę na to pozwolić. Muszę mu pomóc. To mój obowiązek. Będę walczyć o synka tak mocno, jak go kocham – całym sercem!

Mój drugi synek Kamil ma zdiagnozowany Zespół Aspergera. Miewa tiki nerwowe, jest niedostymulowany i ma zaburzenia czucia głębokiego.  Ze względu na Całościowe Zaburzenia Rozwojowe syn wymaga udziału w terapii sensorycznej (udziału w terapii logopedycznej ze względu na zaburzenia przetwarzania słuchowego oraz uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych ze względu na kontynuację terapii Tomatisa).

Wiem, że przed nami ogrom pracy, ale o przyszłość dziecka warto walczyć za wszelką cenę!

Mimo przeciwności losu staramy się stworzyć dla swoich pociech warunki do ich rozwoju. Uśmiech chłopców jest dla mnie najpiękniejszą nagrodą za wysiłek i pracę, a nie jest łatwo.Chłopcy wymagają codziennej rehabilitacji i intensywnego wsparcia różnych specjalistów, które znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe.

Wierzę, że z pomocą ludzi dobrej woli i złotego serca moje dzieci będą mogły w przyszłości jak najlepiej funkcjonować i samodzielnie egzystować. Proszę pomóż moim synkom. Ich los zależy od Ciebie…

Pilnie zbieramy na:

  • terapia SI oraz TUS w DIADA
  • terapia logopedyczna Omnibus w Kowalkach
  • kosztowne leki
  • pieluchy
  • witaminy
  • specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne

Czy wiesz, że?

Nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami poprzez e-mail: fundacja@radosczusmiechu.pl lub telefonicznie 720 802 317

Chcesz pomóc innym naszym podopiecznym?

Tutaj zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, niestety nadal jest wiele dzieci, którym możemy pomóc. Chcesz się dowiedzieć więcej – zapraszamy do kontaktu:

fundacja@radosczusmiechu.pl +48 720 802 317

Ostatnie wpłaty

Anonimowy wspierający

10 miesięcy temu
10 zł

Katarzyna Szwedo

11 miesięcy temu
20 zł

Anonimowy wspierający

1 lata temu
50 zł

Joanna Kozłowska

1 lata temu
250 zł

Anonimowy wspierający

1 lata temu
100 zł

Anonimowy wspierający

1 lata temu
600 zł

Dariusz B.

1 lata temu
30 zł

KRYSTIAN TUNK

1 lata temu
50 zł

Anonimowy wspierający

1 lata temu
500 zł

Hanna Hochul

1 lata temu
10 zł
Poprzedni podopieczny

Szymonek liczy na Waszą pomoc

Następny podopieczny

Walczymy o lepsze życie dla Maciusia

Chcesz pomóc innym naszym podopiecznym?

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób – zapraszamy do kontaktu:

fundacja@radosczusmiechu.pl +48 720 802 317

Co już osiągnęliśmy?

Zajęcia taneczne

Ahh.. wakacje! Co to był za czas! W okresie letnim zorganizowaliśmy dla Was sporo wydarzeń, m.in. zajęcia taneczne dla mam oraz córek 🥰 Pomimo ogromnych temperatur panujących w tamtym czasie, na zajęcia uczęszczała duża ilość osób, za co Wam bardzo dziękujemy! ❤️ Zajęcia odbywały się w czwartki od 15:30 i były bezpłatne, a tym samym […]

Kamil na zajęciach logopedycznych

Od marca 2021r. Fundacja Radość z Uśmiechu finansuje Kamilowi zajęcia logopedyczne. Zajęcia te odbywają się w Kowalach, w OMNIBUSIE. U Pani Agnieszki jest zawsze mnóstwo zabawy, śmiechu, ale także ciężkiej pracy. Kamilek dzielnie stawia czoło każdemu napotkanemu zadaniu. Każde z zajęć to krok do sukcesu, a co za tym idzie, do samodzielności. Pamiętajmy, aby zajęcia […]

Kamil na zajęciach w Centrum Rozwoju i Terapii DIADA

Z radością informujemy, że od stycznia tego roku finansujemy naszemu Podopiecznemu Kamilowi specjalistyczne zajęcia. Zajęcia realizowane są w Centrum Rozwoju i Terapii DIADA. Kamil dzięki terapii uczestniczy w zajęciach TUS oraz w zajęciach Integracji Sensorycznej. Dziękujemy wszystkim Wspierającym naszego Kamilka! Możecie wesprzeć zbiórkę Chłopca i pomóc mu stać się samodzielnym :).

Wózek inwalidzki dla Hubercika

Kochani, dnia 20 listopada 2020r. Fundacja Radość z Uśmiechu dofinansowała wózek inwalidzki specjalny typu comfort dla podopiecznego Huberta. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie finansowe i za ogromne serducho!

Relacja z turnusu rehabilitacyjnego sfinansowanego przez Fundację

W terminie od 21 czerwca do 4 lipca 2020r. nasi Podopieczni Hubert i Kamil odbyli turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla dzieci Zabajka 2 w Złotowie. Hubert od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Jest po zabiegu podcięcia przywodzicieli, po zabiegu wszczepienia Pega i po operacji tracheostomii. Hubcio nie chodzi, nie mówi, nie spożywa […]

Z wizytą u Huberta i Kamilka

💐DZIĘKUJEMY💐 – to musimy powiedzieć przede wszystkim Wam na początek! Dnia 8 czerwca 2020r. odwiedziliśmy naszych Podopiecznych Huberta i Kamila z Białogardu. Chłopcy wyjeżdżają 21 czerwca na turnus rehabilitacyjny💪https://radosczusmiechu.pl/…/bracia-hubert-i-kamil-prosza-…/Udało nam się! To dzięki Wam udało nam się zebrać pierwszą turę pieniędzy na rehabilitację! Bez Was nie byłoby nas, bez Was nie byłoby pomocy! Dziękujemy❤️ Nie […]

Nasi podopieczni

Chcesz wpłacić tradycyjnie?

Fundacja Radość z Uśmiechu

Santander Bank Polska

Numer konta: 86 1090 1388 0000 0001 4470 7345
Tytuł płatności: POMAGAM / HUBERT I KAMIL G.

Wpłaty z zagranicy

Santander Bank Polska

Numer konta: PL86 1090 1388 0000 0001 4470 7345
Tytuł płatności: WBKPPLPP
SWIFT: WBKPPLPP

Formularz wpłaty

Po kliknięciu "Kontynuuj" zostaniesz przekierowany/na do strony PayU, aby sfinalizować płatność. Prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz regulaminem. Pamiętaj, że Twoje dane są anonimowe i przetwarzane tylko w celu obsługi transakcji.

Dziękujemy za Twoje dobre serce

W imieniu naszych Podopiecznych serdecznie dziękujemy za okazaną otwartość i szacunek do drugiego człowieka

Informujemy, że używamy plików cookies. Korzystanie z naszej strony jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich użycie.

W każdym momencie możesz określić warunki przechowywania lub dostępu cookies w Twojej przeglądarce.