13 maja 2020

Koronawirus (COVID-19) – prawidłowe mycie rąk

Prawidłowe mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym COVID-19. Jak skutecznie to zrobić? Mycie rąk wykonujemy w siedmiu krokach. Zwilż ręce ciepłą wodą. Nałóż mydło w płynie w zagłębienie dłoni.Namydl obydwie wewnętrzne powierzchnie dłoni.Spleć palce i namydl je.Namydl kciuk jednej dłoni drugą ręką…

13 maja 2020

Koronawirus (COVID-19)

STOSUJ PIĘĆ ZASAD Pomóż zatrzymać koronawirusa: RĘCE – Myj je często wodą z mydłemŁOKIEĆ – Zasłoń się nim, gdy kaszleszTWARZ – Nie dotykaj oczu, nosa i ustODLEGŁOŚĆ – Zachowaj 2 m odstępuBEZPIECZEŃSTWO – Zostań w domu Obecnie nie istnieje szczepionka przeciwko chorobie koronawirusowej (COVID-19). Aby chronić siebie i innych przed…

13 maja 2020

Zadławienie u dziecka

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie zagrożenie zdrowia i życia dla dziecka stanowi zakrztuszenie. Jeśli do dróg oddechowych przedostanie się kawałek pokarmu lub mały przedmiot typu kawałek zabawki grozi to niedotlenieniem organizmu, a nawet zatrzymaniem akcji serca, w ostateczności śmiercią. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak reagować. Na czym…

9 kwietnia 2020

Pierwsza pomoc – krwotok zewnętrzny

Pierwsza pomoc – krwotok zewnętrzny Krwotok zewnętrzny jest to stan, w którym krew opuszcza przerwane naczynie krwionośne i poprzez uszkodzoną skórę przedostaje się na zewnątrz. Towarzyszą mu charakterystyczne objawy krwotoku. Najczęstszą przyczyną krwotoków zewnętrznych są urazy, w skutek których dochodzi do przerwania powłok skórnych, czyli np. otwarte złamania, rany kłute…

9 kwietnia 2020

Pierwsza pomoc – oparzenia I i II stopnia

Pierwsza pomoc – oparzenia I i II stopnia Oparzenie I stopnia obejmuje naskórek oraz objawia się bólem, niewielkim obrzękiem i zaczerwienieniem skóry. Nie powinno pozostawić blizn. W drugim przypadku oprócz naskórka oparzeniu ulegają także powierzchowne (oparzenia stopnia II A) lub głębsze warstwy skóry właściwej (oparzenie stopnia II B). Objawia…

9 kwietnia 2020

Pierwsza pomoc – Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa (RKO)

Pierwsza pomoc – Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa (RKO) Ogólną zasadą przeprowadzania RKO u osoby dorosłej jest schemat rozpoczynający się od 30 uciśnięć klatki piersiowej i zrobieniu 2 wdechów.  Czynności te należy powtarzać do momentu odzyskania oddechu przez ofiarę lub przyjazdu pogotowia. Istnieją okoliczności, w których ratownik może przerwać resuscytację, np. jest…

9 kwietnia 2020

Pierwsza pomoc – ogólne zasady

Pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdą osobę, która ma choć podstawową wiedzę na jej temat. Wokół mnóstwo katastrof i wypadków –  w tych ostatnich najwięcej ofiar jest na polskich drogach. Czy wiesz, jak udzielić pierwszej pomocy? To ona może uratować komuś życie! Zasady i ogólny zakres udzielania pierwszej pomocy…

7 kwietnia 2020

Zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom wśród dzieci

Wypadki nie zawsze są zdarzeniami czysto losowymi. Wiele z nich można przewidzieć, a tym samym zapobiec im. Większość wypadków wśród dzieci i młodzieży ma miejsce w domu, na terenach zabaw, w drodze do i ze szkoły oraz na terenie szkoły. Najczęstsze okoliczności wypadków Najczęstszą przyczyną obrażeń ciała u dzieci do…

Formularz wpłaty

Po kliknięciu "Kontynuuj" zostaniesz przekierowany/na do strony PayU, aby sfinalizować płatność. Prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz regulaminem. Pamiętaj, że Twoje dane są anonimowe i przetwarzane tylko w celu obsługi transakcji.

Dziękujemy za Twoje dobre serce

W imieniu naszych Podopiecznych serdecznie dziękujemy za okazaną otwartość i szacunek do drugiego człowieka

Informujemy, że używamy plików cookies. Korzystanie z naszej strony jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich użycie.

W każdym momencie możesz określić warunki przechowywania lub dostępu cookies w Twojej przeglądarce.